Rally Kopanice 2018

Organizátori tohto športového motopodujatia pre Vás pripravili dvojdňový navigačný výjazd v krásnom prostredí myjavských Kopaníc.

Termín akcie: 12 – 15 Júl, 2018

Miesto (depo):  areál futbalového ihriska v obci Krajné, GPS 48.694687, 17.689219

Pre účastníkov sú pripravené 2 kategórie  RACE a TOURIST.

 

Všeobecné pravidlá:

Počas celého podujatia platí prísny zákaz vstupu na plochu futbalového ihriska a to počas celej akcie.

Rýchlostné obmedzenia, prikázané rýchlosti uvedené v itinerári, ostatné obmedzenia a informácie uvedené na rozpravách je účastník povinný dodržovať.

Itinerár (5€), čip (5€) a GPS tracker (40€) budú účastníkom vydané na zálohu, ktorá bude vrátená po ich odovzdaní. Vytvorte si preto dostatočnú finančnú rezervu !

Porušenie, nedodržanie uvedených pravidiel môže viesť k diskvalifikácii, vylúčeniu z motopodujatia, vykázaniu z depa, prípadne k okamžitému odobratiu itineráru zo strany organizátora. Zároveň bude jazdec navrhnutý na vylúčenie z účasti na XL Cup pre ročník 2018 – 2019.

Kategória  RACE:

Na oba dni (piatok, sobota) je pripravených cez 200 km prevažne offroad trás, ktorých súčasťou budú minimálne 3 rýchlostne skúšky.

Trasa vedie po nespevnených cestách, nevedie mimo poľných, lesných, poľnohospodárskych ciest a organizátor ju vyberá tak, aby nedošlo ku „kolízii“ s majiteľmi pozemkov, k porušeniu legislatívy, nevhodnému zaťaženiu prírody a enviromentu. Jazdec obdrží grafický itinerár (roadbook). Vyžívané sú len obrázkové schémy (nie GPS ani azimuty).

Súťažné triedy RACE:

OPEN = Endurá jednovalce 0-600ccm

1V600 = Cestovné endurá jednovalce od 600 ccm

2V600 = Cestovné endurá dvojvalce do 1000 ccm

2V1000 = Cestovné endurá dvojvalce od 1000 ccm

Program kategórie RACE:

12.Júl 2018, 10.00 – 22.00 hod. – otvorenie depa, vítanie účastníkov, evidencia, technická prebierka motocyklov a výbavy jazdca.

22.00 hod. – povinná rozprava.

13.Júl 2018 od 7.30 hod. – štart 1. výjazdu.

cca. 19.00 hod. – predpoklad zverejnenia predbežných výsledkov.

22.00 hod. – povinná rozprava.

14.Júl 2018 od 7.30 hod. – štart 2. výjazdu.

cca. 22.00 hod. vyhlásenie výsledkov, dekorovanie víťazov jednotlivých kategórií.

15.Júl 2018    balenie, rozlúčka s účastníkmi.

Technické podmienky:

Účastníci, sa budú pohybovať aj v bežnej premávke, kde musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky a dopravné predpisy, preto si organizátor vyhradzuje právo vykonať administratívnu a technickú prebierku motocykla a vybavenie jazdca.

Motocykel musí spĺňať tieto kritériá:

 • platná technická kontrola (dobrý technický stav, doplnené prevádzkové kvapaliny, bez úniku prevádzkových náplní)
 • motocykel musi mať tlmič hluku (debekiler), nadmerne hlučné motocykle nebudú akceptované
 • pneumatiky určené do terénnych podmienok s dostatočným terénnym vzorom-dezénom. Pneumatiky pre cestné enduro typu TKC 80, E 09, K60 Scout a pod. nebudú akceptované
 • funkčné obe brzdy, nadmerne neopotrebované brzdové obloženie
 • funkčné svetlomety a brzdové svetlo
 • motocykel musí byť možné naštartovať vlastným štartérom
 • správne umiestnené štartovné číslo a pripevnená tabuľka s evidenčným číslom (ŠPZ)
 • platný Technický preukaz ( Osvedčenie o evidencii), Zákonné poistenie (PZP) preukázané tzv. zelenou kartou, platná STK, lekárnička
 • motocykel musí byť na prebierke čistý

Jazdec a jeho vybavenie musí spĺnať tieto kritériá:

 • MX motocyklová pevná obuv, t.j. čižmy s pevnou ochranou členka
 • pevné ochranné prvky pre kolená, ramená, lakte, hruď a chrbát
 • integrálna prilba s funkčným zapínaním a homologizáciou pre prevádzku v cestnej premávke, povolené sú aj prilby vyklápacie a motokrosové.
 • motocyklové rukavice (odporúčané sú rukavice s protektormi na hánky), ak motorka nemá chrániče rúk, sú protektory na rukaviciach povinné.
 • občiansky preukaz, vodičský preukaz, medzinárodný preukaz zdravotnej poisťovne

Cena pre kategóriu RACE je 155 EUR a zahŕňa:  itinerár 2 ks, darček, zázemie bivaku s WIFI pripojením a live stream-om, 3x večera s nápojom, 2x raňajky s nápojom, pitný režim počas preteku, uzavretý areál so sprchou a dostatočným počtom WC, lekárska záchranná služba a prípadný odťah do depa, administratívne povolenia k uskutočneniu akcie, dekorovanie víťazov. Registrácia je platná až uhradením účastníckeho poplatku. Registrovať sa môžete na našej web stránke: http://www.rallykopanice.sk/akcie/registracia-rk2018/

Kategória TOURIST:

Pripravená je trasa v dĺžke 200km. Zvládnuteľná je nielen pre veľké, ťažké cestovné endurá, ale aj vo dvojici na iných druhoch motoriek (chopper, naháč) či pre tých, ktorí sa nezľaknú, keď skončí asfalt. Zvolíme pre vás taký výjazd, ktorý vám odkryje mnohé krásne pohľady na myjavské Kopanice, pričom najobtiažnejší stupeň terénu budú tvoriť luxusné šotoliny a spevnené kopaničiarske cestičky.

Jazdec dostane grafický itinerár vo formáte A4 (tzv. na večerníčka). Využívané sú len obrázkové schémy (nie GPS, nie azimuty). Samozrejme, neukrátime vás o štartovaciu rampu, vyhodnotenie a dekorovanie.

Program kategórie TOURIST:

14. Júl 2018, 10.00-10.30 hod. odštartovanie z rampy (po dokončení štartu kategórie RACE).

cca. 22.00 hod. vyhlásenie výsledkov, dekorovanie víťazov jednotlivých kategórií.

Účastníci kategórie TOURIST sú samozrejme vítaní od začiatku akcie – 12.7.2018 a môžu si užívať atmosféru motopodujatia.

Technické podmienky:
 • platný Technický preukaz ( Osvedčenie o evidencii), platná STK, zákonné poistenie (PZP) preukázané tzv. zelenou kartou.
 • vodičský preukaz, medzinárodný preukaz zdravotnej poisťovne

Cena pre kategóriu TOURIST je 40 EUR a zahŕňa itinerár, zázemie bivaku s WIFI pripojením a live stream-om, 1x večera s nápojom, pitný režim, darček, uzavretý areál so sprchou a dostatočným počtom WC, lekárska záchranná služba a prípadný odťah do depa, dekorovanie víťazov. Registrácia je platná až uhradením účastníckeho poplatku. Registrovať sa môžete na našej web stránke: http://www.rallykopanice.sk/akcie/registracia-rk2018/

 

 

Doprovod a rodinný príslušníci majú pobyt v areáli (v depe) zdarma. Vďaka exkluzívnej spolupráci s výhradným zastúpením AJP pre Čechy a Slovensko, spoločnosťou AJPmoto.cz zabezpečujeme testovacie jazdy motocyklov portugalského výrobcu AJP. K dispozícii budú najžiadanejšie modely PR4, PR5 a PR7. Príjmite našu výzvu a snahu toto podujatie viesť v duchu socializácie rally komunity. Vezmite zo sebou svoje drahé polovičky, deti, frajerky, v areáli je detské a fotbalové ihrisko. V prípade záujmu máme pre Vás pripravené množstvo tipov na výlet po okolí a pripravujeme VEĽKÉ prekvapenie.

Sledujte naše webky, facebook stránky a youtube kanál, kde priebežne pridávame informácie.