INFORMÁCIE PRE REGISTRÁCIU :

Organizátori Rally Kopanice 2019 pre Vás pripravili na tento rok jednodňovú rally v krásnom prostredí myjavských Kopaníc.

Termín akcie: 12. – 14. Júl, 2019

Miesto  (depo):   futbalový areál v obci Krajné (GPS 48.694687, 17.689219)

Pre účastníkov sú pripravené 2 kategórie  Race a Tourist.

Kategória  Race:

Pripravujeme viac ako 200 km prevažne offroad trás, ktorých súčasťou budú minimálne 3 rýchlostne skúšky. Jazdec obdrží grafický itinerár (roadbook). Elektronické ani iné formy roadbookov nebudú poskytované. Vyžívané sú len obrázkové schémy (nie GPS ani azimuty).

Súťažné triedy:

RACE OPEN = Endurá jednovalce 0-600ccm
1V600 = Cestovné endurá jednovalce od 600 ccm
2V600 = Cestovné endurá dvojvalce do 1000 ccm
2V1000 = Cestovné endurá dvojvalce od 1000 ccm

Technické podmienky:

Každá motorka a vybavenie jazdca musí prejsť administratívnou a technickou prebierkou. Motorka musí spĺňať tieto kritériá:
-spĺňať hlukový limit podľa predpisov FIM pre enduro, nadmerne hlučné motocykle nebudú na pretek prebraté.
-dobrý technický stav, doplnené prevádzkové kvapaliny, neunikajúci olej
-funkčné obe brzdy a nie nadmerne opotrebované brzdové obloženie
-funkčné svetlomety a brzdové svetlo
-motocykel musí byť možné naštartovať vlastným štartérom
-pneumatiky určené do terénnych podmienok s dostatočným terénnym vzorom-dezénom.    Pneumatiky pre cestné enduro typu TKC 80, E 09, K60 Scout a pod. nebudú akceptované
-správne umiestnené štartovné číslo pridelené organizátorom a pripevnená tabuľka s evidenčným číslom (ŠPZ)
-osvedčenie o technickom preukaze stroja (techničák) a platná STK, zákonné poistenie (PZP) preukázané tzv. zelenou kartou pre všetky stroje okrem Slovenska, resp. bielou kartou pre stroje zo Slovenska
-lekárnička
-motorka musí prísť na prebierku čistá!

Jazdec a jeho vybavenie:

Povinné sú:
-MX čižmy, t.j. čižmy s pevnou ochranou členka /nie kožené turistické motočižmy/
-Pevné ochranné prvky pre kolená, ramená, lakte, hruď a chrbát (MX korytnačka
a kolenačky).
-Helma s funkčným zapínaním a homologizáciou pre prevádzku v cestnej premávke.
-motocyklové rukavice. Odporúčame rukavice s protektormi na hánky. Ak motorka
nemá chrániče rúk, sú protektory na hánky na rukaviciach povinné.
-Občiansky preukaz, vodičský preukaz na motocykel, medzinárodný preukaz zdravotnej poisťovne.

Predbežný program kategórie Race:

12.Júl 2019 od 15.00 hod .do 22.00 hod. otvorenie depa – technická prebierka motocyklov a výbavy jazdca
od 22.00 hod. povinná rozprava
13.Júl 2019  od 7.30 hod. štart 1.výjazdu
cca. 19.00 hod. predpokladané zverejnenie výsledkov prvých 30 miest
cca. 22.00 hod. dekorovanie po príchode posledného jazdca
14.Júl 2019  raňajky, balenie, rozlúčka s účastníkmi

Cena:

Cena pre kategóriu RACE je 94 EUR a zahŕňa:  GPS tracker, itinerár, zázemie bivaku, darček, 2x večera s nápojom, 2x raňajky s nápojom, pitný režim počas preteku, uzavretý areál so sprchou a dostatočným počtom WC, lekárska záchranná služba a prípadný odťah do depa. Registrácia je platná až uhradením nevratnej zálohy vo výške 44 EUR a to do 14 dní odo dňa odoslania registračného formulára.  Zostávajúca časť registračného  poplatku vo výške 50 EUR je splatná V HOTOVOSTI na mieste počas technických prebierok motocyklov.  O zmenu účastníka je možné požiadať emailom, najneskôr však do 9.7.2019 a to bezplatne a bez nároku na vrátenie už uhradenej zálohy. Finančné vysporiadanie si zabezpečia vzájomne pôvodný a nový účastník. Zmena účastníka musí byť schválená a potvrdená organizátorom!

Kategória Tourist:

Pripravená je trasa dlhá cca 200km. Táto trasa bude zvládnuteľná a je tvorená hlavne pre cestovné endurá, ale aj vo dvojici pre tých, ktorí sa nezľaknú, keď skončí asfalt. Odporúčame použiť adekvátne pneumatiky, vhodné aj do terénu (TKC 80, E07, E09, E10, K60 Scout ). Zvolíme pre vás taký výjazd, ktorý vám odkryje mnohé krásne pohľady na myjavské Kopanice, pričom najobtiažnejší stupeň terénu budú tvoriť šotoliny, existujuce lesné a poľnohospodárske cesty a spevnené kopaničiarske cestičky. V prípade dažďa, alebo podmáčania pôdy pred samotným výjazdom, možu mať niektoré úseky vyššiu náročnosť prejazdu, teda offroad skúsenosť jazdca v takomto prostredí je žiaduca a vhodné pneu sú výhodou.

Jazdec dostane grafický itinerár pre Tourist kategóriu vo formáte A4 (tzv. na večerníčka). Využívané sú len obrázkové schémy (nie GPS, nie azimuty). Samozrejme, neukrátime vás o štartovaciu rampu, vyhodnotenie a dekorovanie…

Technické podmienky:

-osvedčenie o technickom preukaze stroja (techničák) a platná STK, zákonné poistenie (PZP) preukázané tzv. zelenou kartou.

PREDBEŽNÝ Program kategórie Tourist: 

12. Júl 2019 od 15.00 – 22.00 prebierky motocyklov a registrácia
13. Júl 2019 8.00 – 9.30 prebierky motocyklov a dokončenie registrácie, inštruktáž
medzi 10.00-10.30 hod. štart (po dokončení štartu kategórie Race).

Účastníci kategórie Tourist sú samozrejme vítaní od riadneho začiatku podujatia, teda od 12.7.2019 a môžu si užívať atmosféru tejto akcie. Bivak je bez poplatku a k dispozícii je bufet s pestrou ponukou.

Cena:

Cena pre kategóriu TOURIST je 40 EUR a zahŕňa itinerár, 1x večera (13.7.2019) a 1x nápoj, pitný režim, zázemie bivaku, lekárska záchranná služba a prípadný odťah do depa. Registrácia je platná až uhradením nevratnej zálohy vo výške 20 EUR a to do 14 dní odo dňa odoslania registračného formulára.  Zostávajúca časť registračného  poplatku vo výške 20 EUR je splatná V HOTOVOSTI na mieste počas technických prebierok motocyklov. O zmenu účastníka je možné požiadať emailom, najneskôr však do 9.7.2019 a to bezplatne a bez nároku na vrátenie už uhradenej zálohy. Finančné vysporiadanie si zabezpečia vzájomne pôvodný a nový účastník. Zmena účastníka musí byť schválená a potvrdená organizátorom!

REGISTRAČNÉ FORMULÁRE:

Registrácia kategórie RACE

Registrácia kategórie TOURIST