Rally Kopanice

O nás

….. náhoda zariadila, že sa traja „amatéri“ z Myjavy v septembri 2016 stretli na jednom  z amatérskych enduro výjazdov seriálu Mastodont XL Cup v Tuhrinnej. Osudným nám bolo aj to, že sme si svoje zázemie v depe rozostavili vedľa seba. Myjavci sú odpradávna družní, priateľskí a vždy vyzbrojení socializačnými produktmi z našich sadov, ktoré nenechali na seba dlho čakať ani v tomto prípade. Počas prvého večera pri praskajúcom dreve v ohnisku došlo k vzájomným sympatiám, spoločným témam a dlhým rozhovorom do neskorých ranných hodín.

Zrejme každý z nás uvažoval nad tým, ako sme sa mohli tak dlho obchádzať, keď máme všetci traja rovnakú záľubu – cestovať na motocykloch, jazdiť po (ne)cestách, vyhľadávať čoraz viac jazdu v teréne. Následne došlo k spoločným výjazdom nielen po okolí myjavských Kopaníc, ale aj k spoločným stretnutiam. Pri pivku sme rozoberali rôzne rally podujatia, od svetových, cez európske, až po tie naše, amatérske domáce, ktorých sa pravidelne zúčastňujeme v kategórii hobby jazdcov.

Toľko sme rozoberali našu rally komunitu a podujatia, ktorých máme na Slovensku ako šafránu, až jeden z nás „hodil do pľacu“: „Chalani, šak spravme aj my navigačný výjazd!“

Veľa krát sme túto myšlienku preberali, zvažovali naše možnosti a náš zámer posúvali ďalším známym a kamarátom. Vzájomnú podporu sme našli aj v skutočnosti, že okolie Myjavy má bohatú históriu enduro podujatí zo 70-80 tich rokov minulého storočia, ktorá nie je v našom rodisku zabudnutá.

Na týchto základoch a myšlienkach sme stavali s cieľom postupne oživovať a prezentovať motocyklový šport čo vyústilo v podobe zorganizovania 1. ročníka orientačného výjazdu motocyklov Rally Kopanice 2017.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *