Rally weekend 2019 – aktualizované

Tento rok sme pre Vás pripravili podujatie zamerané na oboznamovanie sa so základmi navigácie, navigačnej techniky, tréningom navigácie v teréne aj jazdou v teréne. Akcia je vhodná pre začiatočníkov s navigačnou technikou, pre veľké cestovné endurá bez navigačnej techniky, ale aj pre skúsenejších jazdcov v teréne. Akcia je zameraná na teoretickú prípravu aj praktický výcvik priamo v teréne.

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze:

http://www.rallykopanice.sk/udalosti/registracia-rally-weekend-2019/

Predbežný program:

V piatok večer, pri guláši a pivku môžeme začať v pohodovej atmosfére rozoberať čo Vás zaujíma najviac zo sveta navigácie a off jazdenia.

V sobotu po raňajkách od 8:00 prejdeme na výuku o navigačnej technike a jazdení-navigovaní podľa itinerára. Pripavený bude offroad navigačný výjazd zvládnuteľný aj pre veľké cestovné endurá. Budete sprevádzaný inštruktormi, ktorý Vás v praxi budú učiť, ako ho zvládnuť navigačne i jazdecky. Tí, ktorí do obedovej prestávky zvládnu a osvoja si navigáciu a pre záujemcov pre výživnejší offroad výjazd budú pripravení inštruktori, ktorý ich vezmú do náročnejšieho terénu. Sme pripravení poradiť aj skúsenejším jazdcom na serióznej enduro / country cross na hard tréningovej trati – výjazdu – výuke. Tých „miernejších“ jazdcov a jazdcov sedlajúcich cestovné endurá, poobede vezmeme na adekvátny offroad výjazd, kde bude možnosť výuky jazdy v teréne prostredníctvom našich inštruktorov.

Z uvedeného je zrejmé, že rally víkendu sa možu zúčastniť jazdci na menších i vačších enduro motocyklov, s navigačnou technikou (tripmaster, roadbook) i bez nej.

Cieľom je, aby ste sa počas nášho víkendu učili, zdokonalovali v navigácii a jazde voľným terénom v čo najvačšej možnej pohode.

Predpokladný koniec je v sobotu cca o18.00, ak by sa Vám nechcelo odísť, je možnosť zostať až do nedele s organizačným tímom, ktorý sa bude s Vami „socializovať“

Odporúčame Vám, obujte si svoje endurá vhodnými pneumatikami do voľného terénu. Istota a pomoc ostrých enduro/cross pneu je v niektorých prípadoch na nezaplatenie, avšak pre cestovné endurá neurčujeme povinnosť mať nazuté „ostré“ pneu.  Zároveň uvádzame, že s pneumatikami určenými na cestu sa môžete trápiť.

Tešíme sa na Vás.

 

Odporúčame