Rally Kopanice

XL Enduro škola – report

Piatkové počasie sa nakoniec umúdrilo, vykuklo slniečko a po štvrtej hodine poobednej sa do Krajného začali schádzať prví účastníci Rally Kopanice Enduro školy s inštruktorom Jarom Katriňákom. Rozložili sa stany, pozdravili sa kamaráti aj známy, poobzerali sa vystavené motocykle AJP, ktoré súbežne s Enduro školou bolo možné otestovať. Nálada v camp-e je skvelá, všetci sa dobre bavia a tešia sa na zajtrajšie trénovanie a naberanie nových skúseností. Večerná „socializácia“ a debata s Katrošom a jeho zážitkami je pekným vyvrcholením dnešného dňa….

Ranné vstávanie bolo pre podaktorých o čosi ťažšie ako po iné dni, avšak pred ôsmou celá skupina vyrazila na doobedný nácvik jazdy po rôznych druhoch terénov, vrátane jazdy medzi kuželkami. Správna technika jazdy, postoj v stupačkách, alebo brzdenia na rôznych typoch povrchov, to boli ďalšie kroky výuky. Účastníci získavali s pribúdajúcimi cvičnými manévrami čoraz viac istoty aj odvahu. Katroš svojimi cennými radami každému individuálne poradil, čo robí dobre a v čom sa treba zlepšovať, samozrejme pridal hromadu vlastných zážitkov, ktoré nám podal jemu typickým opisným štýlom.

Nálada účastníkov skvelá, ukážkové počasie, fantastický guláš k obedu a potom poobedný presun na motokrosovú trať pri Myjave. Zopár odvážlivcov s drapákmi zvolilo mokrú verziu presunu po „race“ trati pripravovaného druhého ročníka Rally Kopanice. Menej skúsení jazdci, alebo účastníci s menej vhodným obutím motocyklov volili suchú variantu presunu. Skupina sa dala konečne dokopy a pokračovalo sa v jazde po motokrosovom okruhu, kde všetci jazdci zo seba vydali posledné zvyšky síl. Krátko po 16tej sa Jaro poďakoval všetkým účastníkom aj organizátorom Enduro školy. Niektorí z nich akciu s novo nadobudnutými zážitkami opustili a vydali sa na cestu domov, iní absolvovali ešte krátky výjazd po okolí. Večer patril „socializačným“ aktivitám – v družnej debate si prítomní vymieňali svoje skúsenosti, zážitky a postrehy nielen z dnešného dňa.

Vďaka počasiu sme museli viacero pripravených vecí operatívne zmeniť, napriek tomu máme za to, že akcia dopadla veľmi dobre a Vaše bezprostredné ohlasy boli príjemným zadosťučinením celému organizačnému tímu. Ďakujeme Vám všetkým a tešíme sa na Vás na Rally Kopanice 2018. Fotogaléria a video samozrejme nenechajú na seba dlho čakať… Malá ochutnávka v 360°videu na tomto odkaze. Fotogalériu nájdete na tomto odkaze.


Publikovaný

v

,

od

Značky: